Buurtteams delen duurzame plannen voor 2025
Elk jaar komen de buurtteams bij elkaar om hun duurzame plannen te delen
Ook eten we dan gezellig samen. Deze keer waren we in het Laaktheater. De buurtteams deelden enthousiast hun ideeën voor dit jaar.
De avond begon met de workshop 'Vlag ontwerpen'. Iedereen maakte zijn eigen vlag. Waarom een vlag? Dat legde Iris van Stichting Community Plus uit: “Een vlag staat voor een groep mensen. De kleuren en afbeeldingen vertellen een verhaal. Met een vlag laat je zien wat jij belangrijk vindt.”
Iedereen tekende een vlag met zijn eigen verhaal. Veel vlaggen waren groen. De buurtteams vinden het namelijk belangrijk dat wijken groener worden. Tijdens de workshop leerde iedereen elkaar ook beter kennen. Dat was heel waardevol.
“De buurtteams weten nu welke acties de andere buurtteams dit jaar gaan doen. Ook hebben ze van elkaar geleerd. De buurtteams zeiden dat ze vaker willen samenwerken. Daar hoop je natuurlijk op!”
Groen voor buurtteam Duurzaam Laak
Buurtteams ‘Laak-Centraal’ en ‘Spoorwijk’ hadden nieuws. Zij gaan samen verder als 1 buurtteam. Dit buurtteam heet ‘Duurzaam Laak’. Ze hebben plannen voor geveltuintjes en balkontuinieren. Ook willen ze grote plantenbakken neerzetten in de hofjes van Spoorwijk.
En dat is nog niet alles. Ze organiseren ook voor de 2e keer een duurzame markt in Laak. Dit jaar wordt de markt nog uitgebreider. Je vindt er bijvoorbeeld een plantenruil, kledingruil en tips over energie besparen.

Schone wijk voor Moerwijk & Schilderswijk-West
Het buurtteam Moerwijk werkt dit jaar aan een schone wijk. Ze gaan in gesprek met bewoners over het afval op straat. Ze delen ook moestuin- en kruidenplantjes uit. Dit helpt om de wijk groener te maken. Ook moedigen ze bewoners hiermee aan om gezond te eten.
In Schilderswijk-West is het buurtteam bezig met afvalprikacties. Ze gaan deur-tot-deur langs en vragen hun buren om mee te helpen. Ook maken ze hun buren enthousiast voor mooie geveltuintjes. Het buurtteam organiseert ook een repaircafé en een energiemarkt.
Duurzame iftar & koken op inductie in Schilderswijk-West en Molenwijk
Het buurtteam H(o)efkade organiseert op 24 maart een iftar. Dit is de maaltijd die moslims na zonsondergang eten tijdens de ramadan. Ze koken de maaltijd op inductiekookplaten. Met koken op inductie bespaar je namelijk veel energie. De iftar is in het buurthuis SamSon, in samenwerking met stichting Jeugdwerk.
Het buurtteam Energierijk Molenwijk gaat ook de keuken in. Zij geven een workshop 'Koken op inductie'. Ook plannen ze een kledingruil en een quiz over energie en groen.

Vrijwilligers voor buurtteams in Bouwlust-Vrederust en Morgenstond
Buurtteam Bouwlust-Vrederust organiseert schoonmaakacties in de buurt met meerdere partners. Op dit moment bestaat het buurtteam nog uit 2 personen. Ze zijn daarom op zoek naar buurtbewoners die ook graag mee willen doen aan duurzame acties.
In Morgenstond komt een nieuw buurtteam. Ida van Duurzaam Den Haag zoekt vrijwilligers voor dit nieuwe buurtteam. Iedereen is welkom om mee te doen. Buurtteam Morgenstond gaat ook werken aan een groenere, schonere buurt.
Meedoen?
Wil je ook meedoen met duurzame acties in je buurt? Meld je dan aan als vrijwilliger in een buurtteam. We hebben buurtteams in verschillende buurten. We zijn altijd op zoek naar meer mensen die zich willen inzetten voor hun buurt.
Klik op de naam van je buurt en meld je aan!