Nieuws

Nu al record: 80.000 tegels ingeruilde tegels voor groen

Doe ook mee!

Operatie Steenbreek is pas eind oktober afgelopen en nu al is er een record! Bewoners en scholen in Den Haag hebben 80.000 tegels ingeruild voor planten. Basisschool Yunus Emre en kindcentrum Speleon deden mee. Maak het record nog groter en ruil ook tegels in voor gratis planten.

Buurtbewoners en scholen hebben zich vanaf maart van hun groenste kant laten zien. “Een tussenstand van 80.000 fantastisch! In 2024 lag het totaal aantal gewipte tegels op 62.000", zegt Edwin Cornelissen, projectleider van Duurzaam Den Haag.

Buurtbewoners en scholen hebben heel veel geveltuinen aangelegd.

Aanstekelijk 

“Groen werkt aanstekelijk. Er hoeft maar een van je buren een mooie geveltuin te hebben en anderen willen ook zo'n gezellig tuintje. Elke deelnemer is een ambassadeur', zegt Edwin. "Dat is belangrijk want meer groen in versteende wijken is hard nodig.”  

Steen zorgt op warme dagen voor hitte op straat. Planten maken een straat mooier en zorgen voor verkoeling. Ook helpt groen bij het afvoeren van regenwater. En brengt samen tuinieren mensen dichter bij elkaar.

Op basisschool ‘t Palet vervingen leerlingen grijs voor groen.

Wens van leerlingen

Ook veel scholen doen dit jaar mee met de actie. Op basisschool ‘t Palet in de Schilderwijk vervingen leerlingen 140 tegels voor een heg van 28 meter en haalden 150 tegels weg voor een geveltuin. Een wens van de leerlingenraad. “Bomen en planten geven de buurt meer kleur en dat vinden we fijn om naar te kijken”, zeiden de kinderen.

Groen schoolplein

Ook basisschool Willem de Zwijgerschool op Scheveningen (3.300 tegels) en Nutsschool Woonstede in Bouwlust (bijna 6.000 tegels) genieten de kinderen van een groener schoolplein. Bij kindcentrum Speleon in de Schilderswijk legden ze een veertig meter lange geveltuin aan en maken 11.000 tegels plaats voor groen op het plein. 

Bij kindcentrum Speleon legden kinderen een geveltuin aan.

Supertrots op de geveltuin van 22 meter waren de leerlingen van basisschool Yunus Emre in de Schilderswijk. “Na uitleg waarom meer groen belangrijk is, gaven de kinderen de plantjes een mooie plek en extra water. Ze leren dat ze verantwoordelijk zijn voor het groen en dat je er goed voor moet zorgen", vertelt Edwin.  

Gratis planten in ruil voor tegels

Ruil tot en met 31 oktober tegels in voor gratis planten. Maak een geveltuin, een boomtuin of verticaal groen tegen de gevel. Help mee het record nog groter te maken! Heb je meer dan 20m2 aan tegels (of 200 stoeptegels)? Dan zorgt Duurzaam Den Haag voor een container. 

Dit artikel is geschreven door Merijn van Grieken van Het Haagse Groen

Ik help je graag
Edwin Cornelissen
Bij mij kun je terecht voor: Operatie Steenbreek, het vergroenen van schoolpleinen en Haags Klimaatakkoord
Hoi!

Heb je een vraag? Je kan ook met ons appen. We zijn op werkdagen beschikbaar tussen 09.00 en 15.00 uur.

Stuur een bericht