Rondleiding 3 Eetbaar Parken
met Menno Swaak en Roger Brabander
Fietstocht met uitleg langs de drie Eetbaar Parken en wat daar aan verschillende toepassingen te zien en ervaren is. Als het een beetje meezit zijn de eerste voorjaarsgroente te zien en staan er fruitbomen in bloei.
Thema's die terloops langskomen zijn: bodem, plantengemeenschappen, watermanagement, algemene ontwerp- en onderhoudsprincipes.
Eetbaar Park 1 in het Zuiderpark 800m2 voedselbosrand, moestuin en watermanagement + drie interessante buren
Eetbaar Park 2 op ATV Nut en Genoegen 1100m2 voedselbosrand en moestuin
Eetbaar Park Madestein 400m2 Voedselbosrand met diverse interessante buren
We beginnen op het Zuiderpark met een kopje koffie of thee en een algemene introductie in Permacultuur en een rondleiding door de vaste plantentuin, de moestuin en een kort bezoek aan de Boomgaard in Balans, het Medicinaal Voedselbosje en het Voedselmoeras.
We fietsen dan naar Nut en Genoegen om daar de ontluikende tuin te bekijken met wat uitleg.
Dan per fiets verder naar Madestein om daar te leren van de mogelijkheden en beperkingen die we daar hebben.
Geen van de tuinen is perfect. Je kunt dus leren van wat goed gaat en van wat niet lukt.
Thema's die terloops langskomen zijn: bodem, plantengemeenschappen, watermanagement, algemene ontwerp- en onderhoudsprincipes.
Als we voldoende tijd hebben kijken we ook naar de gewassen voor de toekomst.
organisatie: Permacultuurcentrum Den Haag